Вісцеральний жир на відміну підшкірного знаходиться всередині організму, але ми все одно можемо його бачити, так як він виштовхує живіт назовні. Цей вид жиру становить величезну небезпеку. Ми з жіночим журналом https://assol.kiev.ua/ розповімо, як позбутися його.
У невеликому обсязі цей жир має кожен, він необхідний правильної роботи організму. Але накопичення у великих кількостях призводить до порушень гормонального фону, ожиріння та інших проблем зі здоров’ям. Причина появи – висококалорійне харчування у поєднанні з малорухомим способом життя.
Крім вісцерального жиру тіло також відкладає заочеревинний і підшкірний абдомінальний. Але вісцеральний – найнебезпечніший. Це інертна маса з невеликою кількістю капілярів, яка ніяк не бере участі в обмінних процесах і не використовується як джерело енергії. Щоб позбавити організм від звички збирати його, потрібні регулярні фізичні навантаження. Регулярне кардіо змушує тіло використовувати вісцеральні запаси як джерело енергії.
Як позбутися?
Процес рятування буде поступовим, тіло дуже неохоче розлучається із внутрішніми жировими запасами. Перелічені принципи необхідні як на стадії рятування, так і після того, щоб жир не повернувся знову:
- правильне харчування. Цукор та легкі вуглеводи замінюються на повільні. У меню має бути багато цільнозернових круп, бобових, свіжих овочів та фруктів;
- боротьба зі стресом. Під час хронічного стресу підвищується вироблення гормону стресу, від цього уповільнюються обмінні процеси, ми менше спимо і більше їмо. Найприродніші засоби від стресу – це спорт, прогулянки на свіжому повітря, відвари ромашки та меліси;
- повноцінний сон. Він необхідний контролю над апетитом і прискорення метаболізму. Допомагає відмова від кофеїну у другій половині дня, провітрювання приміщення перед сном та розслаблюючі ванни;
- вживання вітаміну С. При його щоденному надходженні у достатній кількості знижується вироблення кортикостероїдів, які затримують рідину в тканинах тіла та провокують ожиріння;
- регулярна фізична активність. Позбутися підшкірного жиру можна за рахунок одного харчування без спорту, з вісцеральним жиром так не вийде. У цьому випадку спорт — це не просто спосіб витратити калорії, а механізм перемикання гормональної системи на правильну роботу.
Як тренуватись?
Необхідне регулярне кардіо з підтриманням пульсу в зоні жироспалювання. Більшості нетренованих людей для цього є достатньо звичайною ходьбою в енергійному темпі. Бігати може бути небезпечним, оскільки пульс піднімається вище, ніж потрібно. На тиждень має проходити чотири тренування тривалістю від 40 хвилин до години. Перші результати стануть помітними через 1-2 місяці, на цій стадії можна підключити вправи, спрямовані на живіт та силовий тренінг.
Якщо вага тіла більше 85 кг, то від бігу варто відмовитись. Він стане невиправдано високим навантаженням на опорно-руховий апарат, особливо на коліна та хребет. У поєднанні з неправильною технікою бігу це може призвести до травмування. Навантаження на серцево-судинну систему теж стає надто високим.