Серед осінніх квітів особливо улюблена анемона японська красуня не вимагає до себе зайвої уваги, але своєю чарівністю здатна підкорити навіть самого досвідченого критика. Анемони активно розростаються, формуючи цілі галявини з ніжними квітами, отзывающимися на найменший подих вітру. За що і отримали народну назву анемона”.

Анемона японська представлена досить широкою сортовою різноманітністю, про яку можно дізнатися тут agrolait.com.ua. Рослини досить високі, досягають висоти до 50-150 см, залежно від сорту. Різноманітний і зовнішній вигляд анемон: виведені сорти дрібно – і крупноквіткові, а також махрові форми. Колірна гамма ніжна, від молочних відтінків до світло – або насичено-рожевих, фіолетових. Цвітіння настає в серпні і триває до середини осені.

Невибаглива анемона японська

Анемони мають потужне кореневище, яке дає безліч пагонів, завдяки чому рослина швидко поширюється на відведеному йому місці. До родючості грунту анемони невибагливі, кислотність краща нейтральна. Важливо, щоб у місці посадки анемони не застоювалася волога.

Анемони віддають перевагу півтінь, де добре зберігається вологість грунту. Посадка на відкритому сонячному ділянці допускається лише за умови регулярних поливів. Висаджують деленко кореневища так, щоб зверху був шар землі близько 5 см. Дуже корисно після посадки анемони замульчувати поверхню землі для захисту від пересихання, і від зростання бур’янів. Розпушування ґрунту не роблять або роблять це дуже обережно, щоб не пошкодити тендітні коріння рослин, які розташовуються дуже близько до поверхні землі.

Гібридні форми можуть вирощуватися на одному місці без пересадки і поділу кореневища до 8-10 років.

Невибаглива анемона японська

Анемони люблять помірну вологість грунту. Поливають їх регулярно, приблизно раз на тиждень. Під час цвітіння поливи можна збільшити. Анемона японська хороша в зрізку, самі кущики зовсім не страждають від того, що позбулися квітконосів.

Зимостійкість анемони японської середня (зона 5), виносить короткочасні морози до -26 – -29°С. Тому для успішної зимівлі в умовах Середньої смуги необхідно вкрити ділянку з анемонами шаром перегною, а поверх – опалим листям. Перед мульчуванням і укриттям на зиму пагони коротко зрізують. Навесні прибирають опале листя як можна раніше, щоб не пошкодити ніжні пагони анемони.